Start Dla Harcerza Sprawności: Betlejemskie Światło Pokoju

PostHeaderIcon Sprawności: Betlejemskie Światło Pokoju

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU*

1. Poznał/a Dobrą Nowinę związaną z narodzinami Jezusa oraz przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Wie, jaką drogą  dociera ono do Polski.

2. Poznał/a tradycje bożonarodzeniowe oraz uczestniczył/a w wigilii harcerskiej.

3. Pomógł / pomogła w zorganizowaniu w swoim domu świąt Bożego Narodzenia.

4. Wykonał/a kartkę świąteczną na konkurs.

5. Uczestniczył/a w uroczystości przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju (np. w hufcu, w instytucjach miejskich, w szkole, na harcerskiej mszy). Potrafi złożyć życzenia świąteczne.

OPIEKUNKA BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA POKOJU/OPIEKUN BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA  POKOJU**

1. Zapoznał/a drużynę z przesłaniem Betlejemskiego Światła Pokoju.

2. Samodzielnie lub z zastępem odwiedził/a samotnego człowieka mieszkającego w sąsiedztwie, przekazując mu  Światło.

3. Przyniosła/przyniósł Betlejemskie Światło Pokoju do swego domu i zapoznał/a rodzinę z jego ideą. Wysłała/ał kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi  rodzinie lub przyjaciołom.

4. Zorganizował/a wspólnie z zastępem wigilię dla zaprzyjaźnionego środowiska harcerskiego, przekazując mu Światło. Deklamuje na pamięć wiersz o tej tematyce.

STRAŻNICZKA BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA POKOJU/STRAŻNIK BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA POKOJU***

1. Wspólnie z drużyną co rok organizuje zbiórkę, na której zapoznaje zaprzyjaźnioną drużynę z przesłaniem  i tradycjami Betlejemskiego Światła Pokoju.

2. Zorganizował/a udział drużyny w przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju do kościołów, urzędów  instytucji, placówek opiekuńczych i mieszkańcom.

3. Wspólnie z drużyną pomogła/pomógł w zorganizowaniu wigilii dla osób samotnych, przekazując im  Betlejemskie Światło Pokoju.

4. W porozumieniu z rodziną lub drużyną zaprosił/a do domu lub na zbiórkę wigilijną w okresie świąt Bożego Narodzenia samotną osobę  z sąsiedztwa, przekazując jej  Betlejemskie Światło Pokoju.

Poprawiony (poniedziałek, 12 grudnia 2011 20:11)