Menu witryny
Start Wydarzenia Świętokrzyski Szlak Pamięci - Inscenizacja zrzutu Cichociemnych - Grzegorzowice 2016

PostHeaderIcon Świętokrzyski Szlak Pamięci - Inscenizacja zrzutu Cichociemnych - Grzegorzowice 2016

Harcerze 122 DH im. św. B. Alberta wzięli udział w Uroczystościach patriotycznych poświęconych ofiarom zbrodni, jakie miały miejsce na terenie parafii Grzegorzowice w latach 1944 – 1945. Po Mszy świętej w intencji ofiar: śp. Jadwigi z Reklewskich Rauszer, śp. Kaliny Stypińskiej, śp. Mieczysława Józefiaka oraz żołnierzy AK zamordowanych w Pokrzywiance, złożono wiązanki na cmentarzach parafialnych w Grzegorzowicach i w Waśniowie. Następnym punktem uroczystości była inscenizacja zrzutu „Cichociemnego” z Londynu i poczęstunek dla uczestników uroczystości. Wśród innych atrakcji odbył się również pokaz zabytkowych motocykli.


Poprawiony (środa, 04 maja 2016 20:16)