Menu witryny
Start Wydarzenia Szkolne Koło Wolontariatu

PostHeaderIcon Szkolne Koło Wolontariatu

Harcerki wraz z najaktywniejszą młodzieżą z różnych grup parafialnych, postanowili wspólnie działać charytatywnie dla dobra samotnych, chorych ale i nie tylko. Naprzeciw ich zainteresowaniom, wyszedł ks. Sylwester proponując założenie Szkolnego Koła Wolontariatu. Młodzi już rozpoczęli przygotowania badając środowisko i potrzeby w tym zakresie. Ks Sylwester wraz z opiekunami Grażyną Gąsior i Agatą Sałata, zorganizował dla wszystkich tj. 49 osób, wyjazd do Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu 12 XI 2016r.

Dzieci swym przyjazdem sprawiły wiele radości podopiecznym ośrodka. Zaprezentowały im krótki program słowno-muzyczny a z okazji minionego Święta Niepodległości deklamowały wiersze i śpiewały pieśni patriotyczne, do śpiewu których chętnie włączyli się wszyscy. Następnie podzieleni w czteroosobowe grupy dotarli też do łóżek najciężej chorych aby przez chwilę móc się nimi zająć, wysłuchać i pocieszyć dobrym słowem bądź śpiewem. Młodzi doświadczyli tam zaangażowania na rzecz drugiego człowieka, wzbudzili zaufanie nawiązali więzi emocjonalne oraz rozwijali umiejętność komunikowania się z każdym człowiekiem. Zaangażowanie w służbę bliźnim wyzwoliło w młodych wolontariuszach ducha twórczego działania oraz ukierunkowało ich młodzieńczy entuzjazm na pomoc innym ludziom. W podziękowaniu od kierownictwa ośrodka, młodzież mogła skorzystać z kuracji leczniczej w "Grocie solnej". Miłym akcentem podsumowującym całodniową wyprawę, było zwiedzanie najważniejszych zabytków Sandomierza.

Poprawiony (niedziela, 20 listopada 2016 22:36)