Start Wydarzenia Zlot Drużyn Hufca 2010

PostHeaderIcon Zlot Drużyn Hufca 2010

LUBIANKA 2010

ZLOT DRUŻYN ZHP Hufca Starachowice dnia 25.09.2010

W dniu 25.09.2010r 122 DH im. św.Brata Alberta przy Szkole podstawowej w Rudkach wzięła udział w zlocie drużyn Hufca ZHP Starachowice w ośrodku Lubianka. W programie wiele atrakcji mających na celu ćwiczenie umiejętnosci w różnych dziedzinach zgodnie z potrzebami i zamiłowaniami.

LUBIANKA 2006

ZLOT DRUŻYN ZHP Hufca Starachowice dnia 16.09.2006

W dniu 16-17 września 2006r odbył się w ośrodku harcerskim na Lubiance zlot drużyn hufca ZHP. Głównym celem tegorocznego zlotu było przeszkolenie oraz praktyczne sprawdzenie harcerzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy ratowniczo-medycznej.

Nasza drużyna w ilości 20 druhów i druhen uczestniczyła tylko w sobotnich zajęciach, na które składały się: apel, obiad, zajęcia programowe w drużynach, zawody ratowniczo-medyczne, kolacja, ognisko.

Przystępując do konkursu wystawiliśmy trzy czteroosobowe patrole, których zadaniem było w pierwszej części rozwiązanie testu składającego się z 20 pytań. Druga część praktyczna polegała na dotarciu za pomocą znaków patrolowych do sześciu stacji rozmieszczonych w lesie, na których mieli różne pozoracje / człowieka poparzonego, postrzelonego strzałą z łuku, zawieszonego i nieprzytomnego na drzewie spadochroniarza, człowieka nieprzytomnego, wypadek rowerowy i jako ostatni wypadek samochodowy z nieprzytomnym kierowcą za kierownicą i jego pasażerką w głębokim szoku/. Pozoracje przygotowane były przez Harcerską Grupę Ratownictwa ze Starachowic. Przy każdej symulacji byli ratownicy, którzy obserwowali zachowania zawodników i oceniali punktacją udzielanie pomocy przez poszczególnych zawodników, na koniec dokonywali omówienia wszystkich błędów udzielając rad i wskazówek.

Spośród 80 harcerzy nasz patrol w składzie: dh. Joanna Chamera, Aleksandra Klefas, Natalia Dwojewska, Agnieszka Dwojewska zajął I miejsce w tych zawodach, zdobywając puchar Prezydenta Miasta Starachowic oraz nagrodę rzeczową tj. apteczkę sanitarną i dyplom.

WYKUS 2006

Udział w zlocie drużyn ZHP i żołnierzy AK w dniu 17 czerwca 2006r. na Wykusie, który od 1956r odbywa się w każdą czerwcową rocznicę śmierci mjr. „Ponurego”.

Lista harcerzy 122 DH im. św. B. Alberta biorących udział uroczystościach na Wykusie:

1. Ginter Michał

23. Krajewska Natalia

24. Dwojewska Natalia

25. Rafalski Grzegorz

Poprawiony (środa, 30 marca 2011 10:11)