Menu witryny
Start Wydarzenia Zlot Drużyn Hufca 2010

PostHeaderIcon Zlot Drużyn Hufca 2010

 

 LUBIANKA 2010

ZLOT DRUŻYN ZHP Hufca Starachowice dnia 25.09.2010  

  W dniu 25.09.2010r 122 DH im. św.Brata Alberta przy Szkole podstawowej w Rudkach wzięła udział w zlocie drużyn Hufca ZHP Starachowice w ośrodku Lubianka. W programie wiele atrakcji mających na celu ćwiczenie umiejętnosci w różnych dziedzinach zgodnie z potrzebami i zamiłowaniami.

 LUBIANKA 2006

ZLOT DRUŻYN ZHP Hufca Starachowice dnia 16.09.2006  

W dniu 16-17 września 2006r odbył się w ośrodku harcerskim na Lubiance zlot drużyn hufca ZHP. Głównym celem tegorocznego zlotu było przeszkolenie oraz praktyczne sprawdzenie harcerzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy ratowniczo-medycznej.

Nasza drużyna w ilości 20 druhów i druhen uczestniczyła tylko w sobotnich zajęciach, na które składały się: apel, obiad, zajęcia programowe w drużynach, zawody ratowniczo-medyczne, kolacja, ognisko.

Przystępując do konkursu wystawiliśmy trzy czteroosobowe patrole, których zadaniem było w pierwszej części rozwiązanie testu składającego się z 20 pytań. Druga część praktyczna polegała na dotarciu za pomocą znaków patrolowych do sześciu stacji rozmieszczonych w lesie, na których mieli różne pozoracje / człowieka poparzonego, postrzelonego strzałą z łuku, zawieszonego i nieprzytomnego na drzewie spadochroniarza, człowieka nieprzytomnego, wypadek rowerowy i jako ostatni wypadek samochodowy z nieprzytomnym kierowcą za kierownicą i jego pasażerką w głębokim szoku/. Pozoracje przygotowane były przez Harcerską Grupę Ratownictwa ze Starachowic. Przy każdej symulacji byli ratownicy, którzy obserwowali zachowania zawodników i oceniali punktacją udzielanie pomocy przez poszczególnych zawodników, na koniec dokonywali omówienia wszystkich błędów udzielając rad i wskazówek.

Spośród 80 harcerzy nasz patrol w składzie: dh. Joanna Chamera, Aleksandra Klefas, Natalia Dwojewska, Agnieszka Dwojewska zajął I miejsce w tych zawodach, zdobywając puchar Prezydenta Miasta Starachowic oraz nagrodę rzeczową tj. apteczkę sanitarną i dyplom.

                                                                                                   

 

WYKUS 2006

 Udział w zlocie drużyn ZHP i żołnierzy AK w dniu 17 czerwca 2006r. na Wykusie, który od 1956r odbywa się w każdą czerwcową rocznicę śmierci mjr. „Ponurego”.

      

 

Lista harcerzy 122 DH im. św. B. Alberta biorących udział uroczystościach na Wykusie:

 1. Ginter Michał

 2. Jakubczyk Dawid

 3. Kowalski Bartosz

 4. Zacharski Marcin

 5. Krajewski Michał

 6. Wójcik Marek

 7. Dzik Dawid

 8. Świstak Karol

 9. Zacharski Paweł

 10. Ćwieluch Agnieszka

 11. Krzyżanowska Anna

 12. Pustułka Karolina

 13. Dwojewska Agnieszka

 14. Klefas Aleksandra

 15. Jakubczyk Weronika

 16. Chamera Joanna

 17. Świstak Aleksandra

 18. Smela Monika

 19. Borowiec Dominika

 20. Mazur Piotr

 21. Dudek Filip

 22. Szwagierczak Joanna

 23. Krajewska Natalia

 24. Dwojewska Natalia

 25. Rafalski Grzegorz

 

Poprawiony (środa, 30 marca 2011 10:11)